Водоотпорна боја без лизгање

MaKuang Chemical Co., Ltd. специјализира во истражување и производство на различни видови и спецификации на Водоотпорна боја без лизгање. И наш фабрика е во Taiwan, Со добар квалитет и конкурентна цена, ве молиме контактирајте не за повеќе детали. Ние собираме сите сериозни странство барања и нуди најдобри цени и квалитет.
Се должи на сигурноста и стабилноста на перформансите на нашите производи ужива и углед и дома и во странство. Ако сте заинтересирани

Водоотпорна боја без лизгање

или сакате да корпорации со нас, Ве молиме контактирајте не слободно за повеќе детали.
  • Водоотпорна боја без лизгање - 4
Водоотпорна боја без лизгање
модел - 4
Површински анти-лизгачки и водоотпорен агенс
Овој производ има ефект на анти-лизгање и анти-валкање на површината на камени плочки.По користењето на анти-отвратителен од вода за лизгање,ќе се формира безбоен заштитен филм на површината,така што нечистотијата и скалата нема лесно да се лепат во иднина,и ефектот на анти-ќе се произведе лизгање.
Формираниот заштитен филм може да се прицврсти на површината долго време,може да ја заштити површината на камената плочка,и исто така може да се постигне ефект на анти-фаулирање и не-се лизга
Исчистете ја површината што треба да се конструира пред употреба,почекајте додека не се исуши целосно,потоа нанесете анти-рамномерно отвратителен од вода,а потоа почекајте површината по конструкцијата целосно да се исуши за да формира заштитен филм за да се постигне ефект на анти-лизгање и анти-фаулирање
Анти-ефект на лизгање на овој производ може да се одржи една година,и анти-валкање и водоотпорен ефект за две години

главна состојка:
Силициум од полимер,вода

пакет:
1 литар
4 литри
MaKuang Chemical Co., Ltd.
4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна боја без лизгање, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна боја без лизгање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна боја без лизгање, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна боја без лизгање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна боја без лизгање, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна боја без лизгање производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings