Анти-лизгачки третман за мермер

MaKuang Chemical Co., Ltd. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Анти-лизгачки третман за мермер. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Ние имаме група на многу професионален дизајн и производство организации, од областа на R & D и производството

Анти-лизгачки третман за мермер

. Професионален дизајн и одличен квалитет на производот, гаранција да обезбеди на клиентите со висок квалитет на products.Very Искрено со нетрпение очекуваме да се воспостави долгорочна соработка со вас.
  • Анти-лизгачки третман за мермер - Dr.2
Анти-лизгачки третман за мермер
модел - Dr.2
Мермер анти-агент за лизгање
Погоден за производи од мермерен под.
Погоден за скоро сите тротоари,може да се нанесува на мермер,стаклени стакло плочки,керамички плочки,анти-лизгачки плочки,застаклени плочки,кади од порцелан,зацементиран под,мозаичен под.
еколошки и нетоксични,без формалдехид,со исклучок на тешките метали,не влијае на материјалот за изглед,без мирис.
За широк спектар на материјали за подови што го зголемуваат зафатот на третираните површини и спречуваат несреќи при лизгање.
  1. Материјал:Воден раствор слаба киселина+сурфактант
  2. Боја:про transparentирно малку жолто
  3. Формулата може да се прилагоди според барањата на клиентите
  4. Пакување:350мл.10L(пакувањето може да се менува според барањата на клиентот)
  5. Стабилен квалитет Брзо време на испорака,долг рок на важење,безбеден и невидлив изглед
  6. Потекло:Тајван
Нашата компанија главно произведува разни анти-агенси за лизгање.Можеме да обезбедиме најразумна цена и сигурен квалитет.Ако не можете да го пронајдете вистинскиот производ за вас,ве молиме контактирајте не.
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Dr.2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки третман за мермер, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за мермер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
Dr.5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки третман за мермер, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за мермер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
Dr.9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки третман за мермер, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за мермер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
Dr.4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки третман за мермер, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за мермер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
Dr.18
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки третман за мермер, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за мермер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
Dr.19
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings