Анти-лизгачки третман за цемент

Ние е производство, снабдување и извоз на нашите клиенти ширум светот со целосна линија на високо квалитетни Анти-лизгачки третман за цемент. Имаме квалификувани четата на високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме за широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги доставуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одлична технологија, ние нудиме широк спектар на производи потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Го поздравуваме нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.
Нашите

Анти-лизгачки третман за цемент

промовирање на нивниот шарм во голема мера. Набавени од сертифицирани производители на овие производи се произведени според параметрите за квалитет распространети на глобално ниво.
  • Анти-лизгачки третман за цемент - Dr.18
Анти-лизгачки третман за цемент
модел - Dr.18
Цемент анти-агент за лизгање
Погоден за производи од цементни подови.
Овој уникатен анти-лизгачки производи од лизгави бетонски подови во не-лизгачка површина со вистинско вистинско влечење.Нема повеќе лизгање&лизгање по лизгави влажни бетонски подови.
еколошки и нетоксични,без формалдехид,со исклучок на тешките метали,не влијае на материјалот за изглед,без мирис.
Ако се примени и одржува правилно,вашите подови ќе останат отпорни на лизгање две години или подолго.
  1. Материјал:Воден раствор слаба киселина+сурфактант
  2. Боја:про transparentирно малку жолто
  3. Формулата може да се прилагоди според барањата на клиентите
  4. Пакување:350мл.10L(пакувањето може да се менува според барањата на клиентот)
  5. Стабилен квалитет Брзо време на испорака,долг рок на важење,безбеден и невидлив изглед
  6. Потекло:Тајван
Нашата компанија главно произведува разни анти-агенси за лизгање.Можеме да обезбедиме најразумна цена и сигурен квалитет.Ако не можете да го пронајдете вистинскиот производ за вас,ве молиме контактирајте не.
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Dr.18
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Анти-лизгачки третман за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за цемент производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Dr.5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Анти-лизгачки третман за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за цемент производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Dr.2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Анти-лизгачки третман за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за цемент производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Dr.9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Анти-лизгачки третман за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за цемент производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Dr.4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Анти-лизгачки третман за цемент, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки третман за цемент производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Dr.19
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings