Анти-лизгачки стаклен слој

Ние сме ангажирани во развој, кои ја снабдуваат и производство на Анти-лизгачки стаклен слој заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се оди добро во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние го задржи фалсификување напред и продолжи да иновираат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Со цел да се задоволи побарувачката на пазарот, ние постојано ќе се развиваат нови

Анти-лизгачки стаклен слој

производи. Затоа, ние сме искрено со нетрпение очекувам да се донесе долгорочна соработка со двете државни и странски претпријатија.
  • Анти-лизгачки стаклен слој - 4
Анти-лизгачки стаклен слој
модел - 4
Стаклени влакна анти-премаз
Овој не-облога со лизгање е погодна за подни материјали, како што се стаклени влакна.
Таа е идеална за секоја површина што е масна кога е влажна.Може да се користи на стаклени влакна,бетон,метал,стаклени влакна,плочки,порцелан и многу други површини.
Овој висококвалитетен горниот слој е погоден за широк спектар на апликации и за сите површини каде што е потребна завршна обработка на лизгање.
Зголемената влечна површина создава побезбедна површина за одење што ќе ја намали веројатноста за лизгање-и-несреќен случај на есен.
Анти-лизгање слој ќе создаде издржлив,рамен текстуриран финиш кој се држи цврсто на повеќето од сите површини.
  1. Материјал:епоксидна смола
  2. Боја:транспарентен и безбоен
  3. Стабилен квалитет Брзо време на испорака,долг рок на важење,безбеден и невидлив изглед
  4. Едноставна конструкција,силна адхезија,силен анти-ефект на лизгање,и издржливост повеќе од 2 години(во зависност од вистинската употреба).
  5. Потекло:Тајван
Нашата компанија главно произведува разни анти-агенси за лизгање.Можеме да обезбедиме најразумна цена и сигурен квалитет.Ако не можете да го пронајдете вистинскиот производ за вас,ве молиме контактирајте не.
MaKuang Chemical Co., Ltd.
4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки стаклен слој, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки стаклен слој производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки стаклен слој, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки стаклен слој производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
MaKuang Chemical Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Анти-лизгачки стаклен слој, треба да знаете за највисок квалитет на Анти-лизгачки стаклен слој производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings